Terminarz spotkań IT for She

Projekt "IT for She" kierujemy tym razem do uczniów klas starszych naszej szkoły - klasy VII i klasy VIII.

Projekt jest bezpłatny, a zajęcia prowadzone będą przez Wolontariuszy Programu PROJEKTOR w formie online.

Zaplanowano trzy spotkania po 1,5 godziny w dniach 15-16-17 września. Zajęcia odbywać się będą w szkole pod okiem wychowawców klasy VII i VIII.

Podczas spotkań z uczniami omówione zostaną kwestie bezpiecznego korzystania i wykorzystywania technologii informatycznych w codziennym życiu. Uczniowie będą mieli okazję nie tylko doskonalić swoje umiejętności w zakresie TIK, ale poznają również zasady bezpiecznego poruszania się w sieci, w tym uświadomią sobie wpływ informacji, jakie udostępniamy w Internecie, np. na dalszą karierę zawodową.

Zachęcamy naszych uczniów do skorzystania z tej oferty dodatkowych zajęć, które z pewnością przyczynią się do lepszej świadomości cyfrowej i informatycznej, tak niezbędnej w dzisiejszym świecie, do którego ciągle "wchodzą" nowe rozwiązania technologiczne.

Autor: Magdalena Wronkowska