Klub zdrowego przedszkolaka

Projekt pt. „Klub zdrowego przedszkolaka” dedykowany jest dzieciom w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców i opiekunów.
Głównym celem Projektu jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci poprzez promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci przedszkolnych, rodziców i opiekunów.
Działania projektowe mają na celu wzbogacenie wiedzy dzieci z dziedziny zdrowia, wykształcenie u nich postawy prozdrowotnej, nabycie określonych umiejętności oraz przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno-zdrowotnych.

Zajęcia dla dzieci prowadzone są przez nauczycieli wychowania przedszkolnego i poruszają zagadnienia dot.:

• profilaktyki chorób wirusowych przenoszonych drogą kropelkową,
  • profilaktyki chorób zakaźnych,
  • bezpiecznego korzystania ze słońca,
  • profilaktyki chorób odkleszczowych,
  • realizację programu edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”
  • realizację ekologicznego programu dla przedszkoli „Skąd się biorą produkty ekologiczne”.

Zajęcia zostały podzielone na sześć modułów tematycznych, z których każdy zawiera materiały informacyjno-edukacyjne w formie elektronicznej.
W poszczególnych modułach tematycznych dzieci uczestniczące w zajęciach będą zdobywać odznaki edukacyjne, aby na koniec zdobyć złoty medal uczestnika „Klubu zdrowego przedszkolaka”.

Koordynator projektu w przedszkolu - p. mgr Katarzyna Ciupińska