Wiosenno - świąteczny czas

Przedszkolaki, jak co roku nieciepliwie wyczekiwały przyjścia Pani Wiosny.

Obserwacja zmieniającej się pogody i przyrody dostarczała nam informacji, że to już niedługo! Oczywiście musieliśmy najpierw pożegnać Panią Zimę, więc zwyczajowo odbyliśmy spacer z Marzanną!

Przygotowaliśmy również przedstawienie, w którym pochwaliliśmy się rodzicom naszymi talentami, a później, podczas rodzinnych warsztatów, wspólnie z naszymi rodzicami wykonywaliśmy wiosenną pracę plastyczną.

Jedliśmy wiosenne śniadanie tematyczne - "na zielono" zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.

W okresie przedświątecznym odwiedziliśmy Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łaźcu, które pokazały nam, jak wykonuje się najpiękniejsze, tradycyjne Palmy wielkanocne. Natomiast nasi starsi koledzy i koleżanki ze szkoły, w krótkiej inscenizacji pomogli nam utrwalić zwyczaje, związane ze Świętami Wielkanocnymi.

W przygotowaniach do świąt ozdabialiśmy babeczki oraz sadziliśmy rzeżuchę! Na zajęciach badawczych oglądaliśmy dokładnie jak wygłąda jajko surowe i gotowane.

KGW Wąsosz "Kwiatami Malowane" zaprosiło dzieci na warsztaty wielkanocne pt. "Kurka z siana".

Nasz "Koszyczek Wielkanocny", przygotowany przez dzieci pod okiem wychowawczyni, p. Kasi Ciupińskiej, zajął I miejsce w gminnym konkursie!

Działo się naprawdę dużo!

A potem przyszły święta, na krótką chwilę przynosząc zadumę i spokój, by nabrać sił i dobrej energii do czekających nas kolejnych wyzwań!