Majówka ze szkołą w Łaźcu

Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie z okazji zbliżających się majowych świąt.

Majowe święto - 2 maja, to jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych. To również święto Polaków i Polonii za granicą.

Natomiast święta 1 Maja i 3 Maja to historia i tożsamość naszego kraju. 1 Maja – Święto Pracy, dzisiaj spędzamy je na odpoczynku, wyjazdach, relaksując się po okresie trudów codziennej pracy. Kiedyś organizowano pochody pierwszomajowe.

3 Maja – Święto Konstytucji RP, uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny monarchii dziedzicznej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) spisaną konstytucją.

Mam nadzieję, że będzie to czas wypełniony wspólnym śpiewem, miłymi wspomnieniami i wszyscy spędzimy go radośnie.

W programie wspólne śpiewanie majowych pieśni patriotycznych oraz zabawy dla młodszych. Na zakończenie, jak na majówkę przystało - ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Zapraszamy wszystkich serdecznie w dniu 30 kwietnia (wtorek) na godz. 12.00

Autor: Magdalena Wronkowska