Kreatywnie i aktywnie witamy wiosnę

Pierwszy dzień wiosny jest doskonałą okazją do zaplanowania dla dzieci przeróżnych aktywności oraz popularyzowania aktywnych zabaw wśród uczniów ze starszych jak i z młodszych klas.

Na początek, najmłodsi uczniowie mieli swoje zadania ruchowe do wykonania pod bacznym okiem naszego Pana od w-f. Realizacji zadań pilnował Samorząd Uczniowski w składzie: Lena i Hania, czyli naszych uczennic z klasy VI. W tym czasie uczniowie z klas starszych prowadzili "lekcje odwrócone" pod kierunkiem nauczycieli.

Po drugiej lekcji nastąpiła wspólna zabawa "w podchody". Każda klasa losowała swój kolor, a następnie współpracując w grupie poszukiwała ukrytych w całej szkole zadań. Zabawa zintegrowała wszystkich i rozbudziła zdrową rywalizację, ponadto zmusiła do wysiłku intelektualnego, np. należało podać w płatkach kwiatków wyniki mnożenia.

Takiego poruszenia w szkole dawno nie było, wszyscy byli zajęci szukaniem ukrytych kartek z zadaniami, a potem wykonywaniem poszczególnych zadań. Nad przebiegiem zabawy czuwał Samorząd Uczniowski oraz opiekunowie SU, pani Katarzyna Kisiela i pani Anna Ślęzak.

Natomiast nasze przedszkolaki zajęte były szykowaniem Marzanny - Zimowej Panny.

To był wesoło i bardzo aktywnie spędzony czas.