Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Zapraszamy do nas!!!

Jesteśmy społecznością szkolną, do której warto dołączyć! Nasza szkoła jest bezpieczna i przyjazna.

Rodzicu zapisz swoje dziecko do naszego przedszkola! Tu znajdziesz najlepszą opiekę i ciekawe propozycje zabaw rozwijających dla swojego dziecka. Gwarantujemy bezpłatną naukę języka angielskiego w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz bezpłatne dodatkowe zajęcia rytmiczno-muzyczne, z kodowania oraz logopedyczne i rozwijające mowę.

Nasze przedszkolaki objęte są serdeczną i troskliwą opieką przez nauczycielkę przedszkola oraz personel pomocniczny. Poznają stopniowo życie naszej szkoły, bowiem uczestniczą w imprezach i uroczystościach szkolnych, a starsi uczniowie przygotowują dla nich inscenizacje i czytają bajki. Przygotowanie przedszkolaków do obowiązków szkolnych przebiega naturalnie i spontanicznie w bezpiecznej i spokojnej atmosferze akceptacji i tolerancji. Dzieci przechodzą więc do klasy pierwszej bez strachu i lęku, ponieważ znają uczniów i nauczycieli, są po prostu u siebie.

Już od klasy I nasi uczniowie mają okazję do bezpłatnej dodatkowej godziny nauki języka angielskiego w ramach zajęć rozwijających kreatywność, aby mogli w swoim rytmie kształcić i doskonalić własne kompetencje językowe.

Posiadamy bogatą ofertę zajęć specjalistycznych w ramach zajęć organizowanych z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, które prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, czyli logopedów, pedagogów specjalnych, psychologa, terapeutę pedagogicznego, nauczycieli przedmiotów.

Nasza baza dydaktyczna jest ciągle uzupełniana w nowe pomoce, sprzęty, programy multimedialne, które służą do urozmaicania form i metod pracy. Posiadamy w każdej klasopracowni tablicę multimedialną lub monitor interaktywny, laptop, drukarkę, odtwarzacz CD/USB oraz drukarkę 3D, długopisy Banach 3D, kostkę VR i okulary 3D, jak również podłogę interaktywną Fun Floor. Ponadto są tradycyjne przedmiotowe zestawy i pomoce dydaktyczne, plansze, mapy, albumy, gry planszowe, klocki edukacyjne i logiczne, gry podłogowe o różnej tematyce oraz sprzęt AGD do zajęć technicznych, kulinarnych.

Mamy do dyspozycji wspaniałe tereny zielone wokół szkoły, z których korzystamy w ciągu całego roku. Jeśli pogoda pozwala lub pogoda nas zachęca, to odbywają się lekcje w terenie, zabawy, przerwy na powietrzu oraz prowadzimy sezonowe prace w naszym ogródku. Na wiosnę pięknie zaś kwitnie żonkilowe pole nadziei.

Uczestniczymy w różnorodnych projektach i programach edukacyjnych, czytelniczych, profilaktycznych, ekologicznych, zdrowotnych, wychowawczych, które wzbogacają zajęcia szkolne i pozaszkolne. Wprowadzamy z powodzeniem metodę projektu w nauczaniu różnych przedmiotów, wykorzystujemy coraz częściej metody aktywizujące oraz TIK.

Nasza kadra pedagogiczna stale się doskonali, poszukując nowych i ciekawych rozwiązań metodycznych. Jesteśmy od kilku lat w Programie eTwinning i Projektor, realizujemy projekt edukacyjny InstaLing.

W 2022 roku otrzymaliśmy Akredytację w Programie Erasmus+ Akcja 1 - edukacja szkolna, mobilność uczniów i kadry szkolnej. W ramach projektu "Eco Friendly" w maju 2023 roku odbyliśmy z grupą uczniów mobilność do Włoch (Pescara). Następne planowane działania w ramach tego projektu, to organizacja wyjazdu do państw skandynawskich.

Dużo uwagi poświęcamy również celom wychowawczym i profilaktycznym szkoły. Realizujemy cykl programów profilaktycznych, np. Zdrowo i sportowo, Dzieci uczą Rodziców, Trzymaj formę, Junior Edu-Żywienie "JEŻ", Wychowanie przy ekranie, #TwojeDaneTwojaSprawa, Bakcyl.

Stawiamy na samorządność w szkole, dlatego aktywnie działa Samorząd Uczniowski, a uczniowie mają realny wpływ na kierunek rozwoju szkoły oraz wspólne planowanie działań.

Prężnie działamy na rzecz środowiska lokalnego. Organizujemy imprezy środowiskowe: mikołajki, jasełka, dzień babci i dziadka, bal karnawałowy dla dzieci, piknik rodzinny. Wspólnie z Radą Rodziców oraz KGW z Łaźca i Wąsosza kultywujemy tradycje i zwyczaje ludowe, przekazując je naszym dzieciom - chodzimy z gaikiem, po zapusty, pieczemy pączki, robimy palmy wielkanocne. Prowadzimy też szereg akcji charytatywnych na rzecz hospicjum, schroniska dla zwierząt, domów dziecka. Organizujemy zbiórki elektrośmieci, zużytych baterii, tonerów, telefonów oraz prowadzimy dwa razy w roku akcję sprzątania świata.

Współpracujemy z lokalnymi instytucjami: OSP Wąsosz-Łaziec, KGW Łaziec, Kwiatami malowane KGW Wąsosz, Sołectwem Łaźca i Wąsosza, KM Policji w Częstochowie oraz Komisariatem Policji w Blachowni, Gminą Konopiska, GCKIS w Konopiskach, Gminną Biblioteką Publiczną w Konopiskach, szkołami i przedszkolami z terenu gminy.

W naszej szkole każdy uczeń jest ważny i traktowany podmiotowo. Nie jest anonimowy, zauważamy jego potrzeby i możliwości. Małoliczne oddziały klasowe sprzyjają prowadzonej indywidualizacji w nauczaniu, a nauczyciele zawsze mają czas dla ucznia.

Zasady rekrutacji dzieci do przedszkoli oraz uczniów do klasy I szkół podstawowych na terenie Gminy Konopiska na rok szkolny 2024/2025 (pliki do pobrania)